Kee Safety Kee Safety Polska - Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Odwiedzasz Poland wersję Kee Safety z United States. Czy chcesz aby przenieść Cię na wersję United States?

Tak, przenieś mnie na stronę United States
Nie, pozostań na stronie Poland
Hazards Openings
  • Nowości
  • Zagrożenia na dachu — otwory i wyposażenie

Zagrożenia na dachu — otwory i wyposażenie


Każdy chce pracować w bezpiecznym środowisku pracy bez zagrożeń. Szczególnie podczas pracy na wysokości, gdzie ryzyko wypadku jest większe niż podczas pracy w biurze, należy zapewnić bezpieczne środowisko pracy poprzez odpowiednie środki bezpieczeństwa pracy i zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości.

 

Ale czy Twój dach jest zabezpieczony tak, jak powinien?

Wywietrzniki dachowe i urządzenia napowietrzne, takie jak klimatyzatory, to tylko niektóre z luk w zabezpieczeniach, które musimy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o środki ostrożności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Dekarze powinni móc bezpiecznie przebywać na dachu bez obawy o wypadek, a nawet upadek.

Upewnić się, że otwory dachowe i urządzenia dachowe są zabezpieczone oraz że obszary nieodporne na przebicie są oddzielone od obszarów odpornych na przebicie!

 

Zabezpiecz otwory w dachu

Świetliki, systemy oddymiania i odprowadzania ciepła (SHEV), świetliki dachowe, takie jak świetliki, świetliki lub panele świetlików, dziedzińce i inne obszary na dachu zwane otworami muszą być zabezpieczone. W większości przypadków kopuły świetlików nie są odporne na przebicia i należy je traktować jak otwory w dachu lub dziury w dachu. Zgodnie z § 7.1 ust. 3 przepisów technicznych dotyczących miejsc pracy otwory te muszą być osłonięte lub zabezpieczone odpowiednimi płotami, aby uniemożliwić pracownikom wypadnięcie.

 

Zabezpiecz urządzenia na dachu

Ludzie często muszą wchodzić na dach, aby obsługiwać niektóre urządzenia: może to obejmować konserwację awaryjną lub regularną konserwację urządzeń dachowych.

Zwróć uwagę, gdzie znajdują się urządzenia na dachu! Czy są blisko krawędzi dachu? Odległość od krawędzi powinna być większa niż 2m! Jeśli urządzenia znajdują się bliżej krawędzi dachu, należy zastosować odpowiednie środki zabezpieczające przed upadkiem, takie jak relingi dachowe lub środki ochrony indywidualnej.

 

Dach jako bezpieczne miejsce pracy

Bezpieczne miejsce pracy na dachu pozwala pracownikom skupić się na swoich zadaniach bez obawy o upadek. Usuń wszystkie przewidywalne źródła zagrożeń i zapewnij dekarzom bezpieczne miejsce pracy. Chroń ludzi przed niebezpieczeństwem! Chętnie Ci pomożemy.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat Twojej sytuacji na dachu, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Przeczytaj więcej o naszych produktach w naszym przeglądzie zabezpieczeń przed upadkiem.

Przełazy - świetne rozwiązanie zabezpieczające przeszkody na dachu

Przełazy Kee Step® i Mini Przełaz Kee Step® to innowacyjne rozwiązania, które zapewniają bezpieczne i efektywne przechodzenie przez przeszkody na dachu. Te produkty są niezwykle przydatne na powierzchniach dachowych, gdzie występują różne przeszkody, takie jak kable, rury, urządzenia czy rynny.

Przełaz Kee Step® jest doskonałym wyborem, gdy potrzebujesz pokonać większe przeszkody. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i regulowanym stopniom, jest idealny do stosowania na różnych rodzajach dachów, w tym na dachach skośnych. Zapewnia bezpieczną, antypoślizgową powierzchnię do chodzenia, a także chroni blachę dachową przed ruchem pieszym. Więcej informacji na temat Przełazu Kee Step® znajdziesz tutaj.

Z kolei Mini Przełaz Kee Step® to kompaktowe rozwiązanie, które jest idealne do pokonywania mniejszych przeszkód. Dzięki swojej modułowej konstrukcji, jest łatwy do zainstalowania i może być dostosowany do różnych potrzeb. Więcej informacji na temat Mini Przełazu Kee Step® znajdziesz tutaj.

Zachęcamy do odwiedzenia tych stron, aby dowiedzieć się więcej o tych innowacyjnych produktach. Bez względu na to, jakie przeszkody występują na Twoim dachu, przełazy Kee Step® są doskonałym rozwiązaniem, które zapewni bezpieczeństwo i efektywność pracy na dachu.

Przeczytaj pozostałe wpisy