Kee Safety

You are visiting the Poland Kee Safety website from United States. Would you like to go to the United States site?

Yes, take me to United States site
No, keep me on the Poland site
  • Złącza do budowy konstrukcji rurowych i balustrad bezpieczeństwa

Złącza do budowy konstrukcji rurowych i balustrad bezpieczeństwa

Barierki drogowe

Złącza KEE KLAMP to nowatorski produkt do budowy wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych. Pomimo swojej prostoty są one bardzo efektywne i sprawdzają się od ponad 80 lat w tysiącach projektów na calym świecie.

Systemy KEE KLAMP bezpiecznie łączą standardowe rozmiary rur ze stali konstrukcyjnej w niemal każdym układzie, jaki można sobie wyobrazić, wykorzystując najszerszą gamę złączy rurowych, jaka jest obecnie dostępna na rynku.

Ocynkowane złącza żeliwne

Złącza KEE KLAMP są wykonane z żeliwa ciągliwego i ocynkowane ogniowo zgodnie z normą PN EN 1562 i PN EN 1563. Rura stalowa jest od lat używana  jako element konstrukcyjny. Jest trwala, nie ma ostrych krawędzi i jest łatwo dostępna. Problemem przy stosowaniu rur stalowych do budowy różnych konstrukcji jest kwestia połączeń. Gwintowane rury muszą być dostarczone na budowę w ścisle określonym rozmiarze i nie dają praktycznie żadnej elastyczności podczas montażu. Spawanie wymaga wykwalifikowanego personelu, jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym oraz wymaga specjalistycznego sprzętu.

Rozwiązaniem są złącza KEE KLAMP. Fundamentalne podstawy projektowe są proste i skuteczne. Opierają się na założeniu łączenia rur przy pomocy specjalnie zaprojektowanych złączy.

Kee Klamp Urenuj 9C Transformed

Barierki drogowe - Kee Klamp - zalety

  • Komponenty wykonane z ocynkowanego żeliwa klasy PN EN ISO 1461
  • Wytrzymalość i odporność na korozję
  • Bez spawania, gwintowania czy nitowania
  • Niski koszt montażu, ponieważ wystarczy personel bez większych kwalifikacji
  • Komponenty spełniają normy obciążenia do 1500N/m
  • Certifikaty TÜV
  • Aprobata Techniczna IBDiM
  • Trwała powłoka cynkowa lub opcjonalne malowanie proszkowe.

Projektowanie

U podstaw zalożeń projektowych systemu KEE KLAMP leży zasada realizacji szybkiego, łatwego i elastycznego sposobu łączenia rur. Nasze złącza zapewniają wszechstronność umożliwiającą budowę dowolnej konstrukcji. Stworzyliśmy szeroką gamę złączy w siedmiu różnych rozmiarach. Śruba mocująca z gniazdem na klucz sześciokątny zapewnia pewne i mocne połączenie z rurą ponieważ wykonana jest ze stali utwardzonej powierzchniowo, a gwint zabezpieczony jest powłoką anykorozyjną KEE KOAT. Na zamówienie dostępne są śruby wykonane ze stali nierdzewnej.

Złącza KEE KLAMP (rozmiar 5 do 9) przenoszą obciążenia osiowe do 900 kg na jedną śrubę dokreconą siłą 39 Nm (współczynnik bezpieczeństwa 2). Warunek ten łatwo spełnić dokręcając śrubę kluczem dynamometrycznym.

KEE KLAMP - Certyfikat TÜV

Główne złącza KEE KLAMP zostały zaaprobowane przez TÜV - europejski, wiodący i niezależny instytut badawczy. Maksymalne dopuszczalne obciążenie każdej kształtki zostało określone w Certyfikacie TÜV. Kopia certyfikatu jest dostępna do pobrania