Kee Safety Kee Safety Polska - Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Odwiedzasz Poland wersję Kee Safety z United States. Czy chcesz aby przenieść Cię na wersję United States?

Tak, przenieś mnie na stronę United States
Nie, pozostań na stronie Poland

Systemy asekuracyjne - Dobór systemów ochrony przed upadkiem

Krótka charakterystyka systemów chroniących przed upadkiem z wysokości wraz z opisem ich budowy, zalet i zakresu ochrony.

UNI KGU 4780

Asekuracja na dachu

Asekuracja na dachu

Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę możliwych sposobów zabezpieczania pracowników pracujących na wysokości; zakres ochrony przed upadkiem oferowany przez poszczególne rozwiązania asekuracyjne oraz krótką charakterystykę dostępnych systemów.

Asekuracja na dachu to nieodłączny element bezpiecznej pracy na wysokości. W celu ochrony życia i zdrowia, pracodawca jest zobowązany zapewnić swoim pracownikom maksymalne bezpieczeństwo stosując środki ochrony indywidualnej jak i zbiorowej.

roof edge protection

Balustrady do zabezpiecznia krawędzi dachu oraz świetlików dachowych

Instalując balustrady zapewniamy pełną ochronę dla wszystkich użytkowników dachu, na całej jego powierzchni. Jest to podstawowe zabezpieczenie wymagane przez przepisy.

Dostępne w naszej ofercie wolnostojące balustrady nie narujszają delikatnego poszycia dachu krytego membraną czy papą. Do dachów z odpowiednią attyką lub do dachów blaszanych stosujemy balustrady kotwione powierzchniowo.

Balustrady to podstawowa asekuracja, która chroni przed ryzykiem upadku z wysokości. Zaliczamy je do środków ochrony zbiorowej. Umożliwiają bezpieczeństwo pracy jak i bezpieczne korzystanie z powierzchni dachu na codzień.

Poręcze dachowe

Systemy ochrony zbiorowej oferowane przez firmę Kee Safety:

Zgodność z normami:

PN-EN 13374 oraz PN-EN 14122. Dla dachów bez stosownej attyki wymagana jest bortnica.

KS KWA 1556

Porozmawiaj z naszymi specjalistami o Twoich indywidualnych wymaganiach!

KS KLI 3518 Large

Systemy Asekuracyjne - Dobra Ochrona Indywidualna W Trakcie Pracy Na Wysokości

System asekuracji linowej do zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości - rozpięty wzdłuż krawędzi dachu system lin asekuracyjnych zapewnia swobodną pracę dla dwóch lub trzech pracowników na każdym odcinku*. Taki system asekuracyjny może ograniczać dostęp lub powstrzymywać w razie upadku.

Oferowane przez naszą firmę systemy stanowiące środki ochrony indywidualnej mogą być wolnostojące, oparte na masach kotwiczących lub kotwione. Kotwione systemy mogą występować w wersji montowanej do konstrukcji dachu (belki stalowe lub beton) lub montowanej powierzchniowo z minimalną ingerencją w poszycie dachu.

Chroniące przed upadkiem z wysokości systemy asekuracji linowej to sprzęt ochrony indywidualnej należący do niezwykle skutecznych środków ochrony przed upadkiem.

* Odcinek systemu: grupa słupków kotwiczących połączonych wspólną liną asekuracyjną zakończoną obustronnie amortyzatorami.

Liny asekuracyjne i kotwy

Zgodność z normą:

PN-EN 795 klasa C (oraz E). Wymaga szelek bezpieczeństwa i linki o stałej długości oraz podstawowego szkolenia.

Systemy ochrony indywidualnej oferowane przez firmę Kee Safety:

KS KLI 3518 Large

Praktyczna Ochrona Indywidualna - System Asekuracyjny Podczas Wykonywania Robót Budowlanych

Praktyczna Ochrona Indywidualna - System Asekuracyjny Podczas Wykonywania Robót Budowlanych

Asekuracja na dachu w postaci rozpiętego np. wzdłuż kalenicy dachu systemu asekuracyjnego zapewnia swobodny dostęp dla dwóch lub trzech pracowników na każdym odcinku*. Może ograniczać dostęp lub powstrzymywać w razie upadku.

Oferowane przez naszą firmę systemy mogą być wolnostojące, oparte na masach kotwiczących lub kotwione. Kotwione systemy mogą występować w wersji montowanej do konstrukcji dachu (belki stalowe lub beton) lub montowanej powierzchniowo z minimalną ingerencją w poszycie dachu.

Zastosowanie systemów asekuracyjnych linowych z regulowaną linką bezpieczeństwa stanowi świetne zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości.

* Odcinek systemu: grupa słupków kotwiczących połączonych wspólną liną asekuracyjną zakończoną obustronnie amortyzatorami.

Kee Line
Weightanka Web

Minimalna Ochrona Indywidualna - Punkty Asekuracyjne

Minimalna Ochrona Indywidualna - Punkty Asekuracyjne

Punkty asekuracyjne to systemy asekuracji punktów zaczepowych zapewniający ograniczony dostęp dla jednego lub dwóch pracowników na każdy punkt.

Szelki bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko upadku i umożliwiają bezpieczne przemieszczanie wpinając się w kolejne punkty kotwiczenia. Może ograniczać dostęp lub powstrzymywać w razie upadku. Systemy te mogą być wolnostojące, kotwione do konstrukcji lub kotwione powierzchniowo.

Zapobiegające przed upadkiem systemy asekuracyjne składające się z punktów zaczepowych to świetny rodzaj zabezpieczeń przy pracy na wysokości.

Kee Anchor

Zgodność z normą:

PN-EN 795 Klasa A (oraz E). Wymaga od użytkownika posiadania szelek i linki o stałej lub regulowanej długości oraz zaawansowanego szkolenia i dużej odpowiedzialności podczas użytkowania.

Wszystkie systemy ochrony indywidualnej mogą zostać zaprojektowane jako:

lub