Kee Safety

You are visiting the Poland Kee Safety website from United States. Would you like to go to the United States site?

Yes, take me to United States site
No, keep me on the Poland site
  • Osłony do świetlików dachowych

Osłony do świetlików dachowych

Zabezpieczenia świetlików dachowych

Upadki z wysokości są główną przyczyną wypadków podczas pracy, a upadki przez świetliki dachowe zdarzają się niestety zbyt często. Wszyscy właściciele budynków mają obowiązek zachowania staranności, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, którzy muszą wejść na dach.

System KEE COVER został specjalnie zaprojektowany z myślą o zapewnieniu niezawodnego, skutecznego rozwiązania do osłony niezabezpieczonych świetlików dachowych bez blokowania światła, które mają wpuszczać do budynku.

Bezpieczne rozwiązanie do prac na wysokości

KEE COVER to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na łatwe osłonięcie świetlików dachowych za pomocą panelu z mocnej siatki przytwierdzonego do metalowej ramy. System KEE COVER został zaprojektowany specjalnie z myślą o dachach z blachy profilowanej, na których szczególnie często występują świetliki umieszczone na równi z poziomem dachu.

Panel siatkowy osadzony jest na metalowej ramie wykonanej ze złączy KEE KLAMP oraz rury o średnicy zewnętrznej 26,9mm. Standardowe panele mają 2m długości i 1m szerokości, dostępne są również panele do rozbudowy o długości 2m lub 1m i szerokości 1m.

System KEE COVER przeznaczony jest do złożenia na miejscu, więc dostarczany jest w formie części składowych, co ułatwia transport na poziom dachu, zwłaszcza jeśli części trzeba przenieść przez budynek.

System KEE COVER jest dostępny w dwóch wariantach

System standardowy

System jest montowany na płasko na powierzchni dachu.

 

System podniesiony

System KEE COVER wznosi się nad świetlikiem na małych nóżkach, zostawiając większy odstęp między panelem siatkowym a świetlikiem. W razie upadku pomoże to uniknąć uszkodzenia świetlika, ponieważ KEE COVER pochłonie energię uderzenia.

 

Testy i dopuszczenia

System KEE COVER został przetestowany zgodnie z kryteriami klasy B i obciążeniami wymaganymi w teście na niekruchość konstrukcji dachowych z czerwonej księgi ACR oraz PN-EN 1873. System spełnia oba kryteria testowe.

Właściwości z zalety

  • Przenośny system oparty na częściach składowych, który łatwo przetransportować na dach.
  • Wszystkie części składowe i panele siatkowe są cynkowane ogniowo w celu zwiększenia trwałości.
  • Panele siatkowe nie zasłaniają światła, utrzymując oświetlenie budynku.
  • Panele do rozbudowy pozwalają na osłonięcie szerszych i dłuższych połaci, dzięki czemu powierzchnia dachu jest bezpieczna.
  • Łatwy montaż obniża koszty instalacji.
  • Metalowa rama i panele nie kruszeją, co zapewnia trwałość systemu.
  • Regulacja wysokości pozwala na zastosowanie systemu na świetlikach dachowych o różnym kształcie.
  • Rury można pomalować na dowolny kolor, jeśli potrzebna jest większa widoczność.