Kee Safety

You are visiting the Poland Kee Safety website from United States. Would you like to go to the United States site?

Yes, take me to United States site
No, keep me on the Poland site
working_platform_for_fragile_roofs
  • Nowości
  • Bezpieczna praca na kruchych dachach

Bezpieczna praca na kruchych dachach


Upadki przez delikatne powierzchnie dachowe są jedną z najczęstszych przyczyn poważnych obrażeń. Podczas wszystkich prac na delikatnych powierzchniach lub w ich pobliżu należy podjąć skuteczne środki ostrożności, bez względu na to, jak krótko trwają. Wypadków można uniknąć, o ile używany jest odpowiedni sprzęt, a osoby wykonujące pracę mają zapewnione odpowiednie informacje, szkolenie i nadzór.

 

Kruche dachy

Dostęp do delikatnego dachu jest często wymagany w celu konserwacji, inspekcji, czyszczenia lub ogólnych napraw. Kruche dachy są zwykle spotykane w fabrykach i magazynach i mogą obejmować:

Board Walk 10

Bezpieczna praca na kruchych dachach

Zasady pracy na delikatnych powierzchniach są dokładnie takie same, jak w przypadku każdej innej formy pracy na wysokości, należy zastosować hierarchię kontroli, aby praca mogła być wykonywana bezpiecznie.

Preferowaną opcją jest unikanie pracy na wysokości, ale nie zawsze jest to możliwe, dlatego następnym krokiem powinno być przyjrzenie się metodom, które umożliwiłyby wykonywanie pracy bez faktycznego wchodzenia na delikatny dach, takich jak mobilna praca na wysokości Platformy (MEWP).

Jeśli nie można uniknąć wejścia na delikatny dach, należy przeprowadzić dokładną ocenę ryzyka i zastanowić się, w jaki sposób można bezpiecznie dostać się do tego obszaru, a następnie wprowadzić środki, które mogą zmniejszyć odległość i konsekwencje potencjalnego upadku.

Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład zabezpieczając krawędź dachu poręczą, używając stopni lub platform z ochroną krawędzi na dachu w celu rozłożenia obciążenia lub chroniąc delikatne świetliki dachowe i świetliki osłoną, aby zapobiec dostęp do samej powierzchni.

Gdy potrzebny jest dostęp od okapu do kalenicy, siatkowe chodniki rozkładają obciążenie na listwy wsporcze, zapewniając pracownikom bezpieczniejszą pozycję roboczą.

Bezpieczna platforma robocza do delikatnych dachów

Chodniki siatkowe to świetna opcja, gdy potrzebny jest dostęp od okapu do kalenicy. Zaletą takiego rozwiązania jest rozłożenie ciężaru na listwach wsporczych, co pozwala pracownikom na pewne poruszanie się po całej długości systemu. Wybór rozwiązania wykonanego z wysokiej jakości aluminium gwarantuje, że konstrukcja jest solidna, lekka i łatwa w transporcie.

Safe Walkway Fopr Fragile Roofs

Chodnik z otwartej siatki Board-Wal

Board-Walk, nasz system chodników z otwartej siatki, został zaprojektowany specjalnie w celu umożliwienia bezpiecznej pracy na delikatnych i przemysłowych dachach. System umożliwia dostęp od okapu do kalenicy, jednocześnie rozkładając obciążenie na łaty wsporcze, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczniejszą pozycję do pracy. System jest lekki i łatwy do przenoszenia, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania na delikatnych dachach. System Board-Walk jest zgodny z normą EN12811-1.

Board-Walk jest modułowy i składa się z odcinków 1m, 2m, 3m i 4m, które można szybko i łatwo łączyć ze sobą, a także integralną linię do pozycjonowania na całej długości. Poręcze jednostronne lub dwustronne, hak dachowy i ogranicznik kosza są dostępne jako dodatki.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.